Facebook

Penzion, ranch, pastviny o celkové ploše 137.900 m2, se stádem bizonů a daňků - Lídlovy Dvory, Podlesí, Šumava, Ev.č.: 11151

Popis

Penzion - ranch nad údolím říčky Losenice, s rozsáhlými pozemky 137.897 m2, v osadě Podlesí, známé spíše podle původního názvu Vogelsang. Ranch Svobodná země VOGELSANG se nachází cca 5 km jižně od Kašperských Hor, v atraktivním prostředí Národního parku Šumava. Jedná se o třípodlažní objekt o užitné ploše cca 900 m2. 1 a 2 podlaží slouží ke komerčním účelům s rozpracovaným minipivovarem a keramickou dílnou ve sklepních prostorách. 3. podlaží ( podkroví ), tvoří velmi zajímavý atypický byt majitelů domu. Dále zde nalezneme přírodní koupaliště 25x10 m se svážným dnem, místa k táboření a velké pastviny pro bizony a daňky. Stáda bizonů amerických a daňků jsou také součástí prodeje, včetně hlídacího psa proti šelmám.Objekt je vytápěn kotlem na dřevoplyn,voda z vlastní kopané 8m hluboké studny. Odpad-99m3 septik s možností napojení na čističku.Kompletní rekonstrukce r.2002, byt 2012. Zděná stavba, přízemí kámen, dále cihla, Střecha měd.
Ranch je velmi žádaný u filmařů - Policie Modrava,Rady ptáka loskutáka,Kluci v akci,Předčasná úmrtí s Karlem Černochem,2díly Toulavé Kamery, Kosmopolis, zmizelá Šumava atd.
Budova je postavena z budovy staré školy.Kmotrem ranče je oficiálně herec Karel Fiala Limonádový Joe.Na pozemcích se nachází mnoho vzácných památných stromů. U penzionu končí zpevněná cesta, takže místo je opravdová oáza klidu, poskytující nádherné výhledy např. na hrad Kašperk. Jedná se o vyhlášenou houbařskou oblast. Spojení autem, busem – zastávka 1,3 Km.

Dušan Běhounek

Kontaktujte makléře

Dušan Běhounek+420 775 121 103
dusan.behounek@azbydleni.cz
info v RKPřípadné rozumné cenové nabídky vítány., včetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu, cena bez daně z nabytí
KategorieUbytování
LokalitaKašperské Hory - Podlesí
OkresKlatovy
Plocha užitná900 m²
Plocha pozemku137.897 m²
Plocha zastavěná356 m²
Stav objektuPo rekonstrukci
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Umístění objektuPolosamota
ZástavbaRekreační
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
ZařízenýAno
Počet lůžek24
OchranaNárodní park
KomunikaceAsfaltová, Neupravená
TelekomunikaceInternet
DopravaSilnice, Autobus
VodaMístní zdroj
Elektřina230V, 400V
OdpadSeptik
TopeníÚstřední tuhá paliva

AZ bydlení Liberec s.r.o.
Na Hrázi 207
463 34  Hrádek nad Nisou - Loučná

AZ bydlení Tábor
9. května 2471/4
390 02  Tábor